Fiskeguiden.no

Nyheter, reportasjer og 2500 norske fiskeplasser

Det går mot stopp i utsettingene av Hunderaure i Gudbrandsdalslågen , sideelva Moksa og i Mjøsa.

Det går mot stopp i utsettingene av Hunderaure i Gudbrandsdalslågen , sideelva Moksa og i Mjøsa. Mjøsfiskerne når det gjelder revisjon av fiskeregler i Mjøsa, hevder att det aldri har vært så bra med fisk i Mjøsa er merkelig nok nå bekymret over Hunderaurebestanden når det er snakk om stopp i utsettingene etter 2021. 

Storørret Norge er positive til att Fylkesmannen i innlandet stopper utsettingene av hensyn til den genetiske tilstanden til Hunderørreten. 

Viser også til KLD sitt vedtak om ny vurdering av utsettingspraksis av storørret i Norge samt innføring av nye fiskeregler i vassdrag hvor overbeskatning er ett alvorlig problem. 
Nye fiskeregler skal ifølge KLD komme på plass fra 1 juni 2020. 

Satsing på tiltak for og øke den naturlige rekruteringen av storørreten er veien og gå samt bedre fiskeregler i elv og innsjø for og øke gytebestandene.

 

Bildet kan inneholde: 1 person, smiler

 

Bildet kan inneholde: utendørs

 

Kategori: