Fiskeguiden.no

Nyheter, reportasjer og 2500 norske fiskeplasser

NM i isfiske Hurdalssjøen 2005

De mange isfiskerne som samlet seg på Hurdalssjøen under Isfiske-NM lørdag og søndag 5. og 6.mars 2005 benyttet alle sine knep for å hale mest mulig opp av den perforerte islagte innsjøen. Det ble et fleng av norgesmestre i forskjellige klasser, men den største fisken fikk Tor Frøshaug ( bildet under). Abboren veide 1452 gram!

Vi gjengir her hele premielisten og krydrer det hele med bilder som er sendt oss av Kjell Ivar Bjørn i Eidsvoll Blad.Eidsvoll Skog Jeger og Fiskerforening sto for et prikkfritt arrangement!

Herrer senior:




1 Finn Erik Lerdalen Raufjøringen 2580

2 Tore Frøshaug SFK Acerina 2334

3 Thomas Andersen Gjøvik og Toten SF 2076

4 Stein Engebråten Raufjøringen 1978

5 Tomas Ødegård Gjøvik og Toten SF 1874

6 Halfdan Sangnes Gjøvik og Toten SF 1658

7 Einar Myrvold Gran JFF 1602

8 Jon Meyenberg Lillestrøm SFK 1590

9 Roy Fjeld Eidskog JFF 1400

10 Tom E Haugen Raufjøringen 1150

11 Lars E. Langseter Ø. Trøgstad JFF 1138

12 Trond Eriksen Fet JFF 1106

13 Lasse Gullen Bærum SF 1054

13 Roger Bergersen Ingen 1054

15 Steinar Olsen Trysil SFK 1046

16 Paal Runden Gjøvik/Toten Jff 1030

17 Bjørn Myrvang Råde JFF 1000

18 Ivar Borten Trysil Sfk 976

19 Magne Moløkken Raufjøringen 962







20 Tommy Strengelsrud Raufjøringen 916

21 Pål Fjeld Eidskog Jff 868

22 Roger Thoresen Raufjøringen 844

23 Terje Dahlen Eidsvoll Skog JFF 810

24 Johnny Bekken Romedal JFF 788

25 Eivind Holt Siljan JFF 752

26 Geir Arne Løvaas Gjøvik og Toten SF 750

26 Svein Ivar Fjeld Eidskog JFF 750

28 Lars Hansen Løten JFF 726

29 Kjetil Johansen Arbeidernes Jff 724

29 Erik Risbø Eidsvoll Skog JFF 724

31 Reidar Moen Eidsvoll Skog JFF 720

32 Stein Rune Dalene Rakkestad JFF 676

33 Tommy Johansen 664

34 Egil Merli Lillestrøm/Strømmen 648

35 Terje Lindgren Hedrum Jff 604

36 Johnny Høgli Eidsvoll Skog JFF 598

37 Tor I. Bjørnstad Hedrum Jff 570

38 Jan Ovnerud Jevnaker JFF 566







39 Atle Wenger Nannestad Jff 560

40 Finn A. Gammeltorp Raufjøringen 556

41 Børre Omang Åsene Jff 536

42 Jan F. Sandvold Raufjøringen 532

43 Arnstein Fjellvang Udnes 516

44 Håvard Meltevik Siljan Jff 514

45 Arne Holt Siljan JFF 504

46 Johnny Ulsrudstuen Gjøvik/Toten Jff 494

47 Trond Atle Smedsrud Nordstrand JFF 478

48 Dag Andre Sangnes Gjøvik og Toten SF 452

49 Terje Ranheim Eidsvoll Skog JFF 446






50 Jim Bekken Raufjøringen 436

51 Terje Ruud Ø. Trøgstad JFF 432

52 Tommy Gustavsen Raufjøringen 422

53 Jonatan Haga SFK Acerina 414

54 Ole Asbjørn Buer Enebakk JFF 404

55 Per E. Fjeld Eidskog Jff 400

56 Tony Nilsen Nannestad Jff 398

57 Kjell Nerhagen Trysil Sfk 394

58 Odd H. Hansen Gjøvik/Toten Jff 384

59 Erik Ovnerud Jevnaker JFF 370

59 Cato Pettersen Eidsvoll Skog JFF 370

61 Arild Eskilsen SFK Acerina 358

62 Gunnar Skaarud Ringerike SF 342

63 Bent Fjeld Eidskog Jff 340

63 Vidar Komperud Hof Vestre JFF 340

65 Egil Andersen Asker JFF 336

66 Per E. Walander Eidskog JFF 332

67 Trond Erik Hagen Ullensaker JFF 324

68 Sigurd Tunskaug Marker SF 322

68 Jørn A. Jørgensen Mo Jff 322






70 Per Arne Skaarud Ringerike SF 318

71 Franek Stachacz Ringerike SF 292

72 Knut Arild Nedgården Mo JFF 286

73 Bjørn Huus Eidsvoll Skog JFF 284

74 Kenneth Ottesen Gjøvik og Toten SF 282

74 Ove Lauten Lillestrøm SFK 282

76 Øyvind Rosenlund Hurdal JFF 280

77 Atle Norheim Eidsvoll Skog JFF 266

78 Bjørn Stubberød Siljan JFF 264

79 Stein Ødegård Lillestrøm SFK 262

80 Jan Espelid Eidsvoll Skog JFF 252

81 Nils Øverby Trysil SFK 242

82 Rune Tyskerud Fet JFF 236

83 Per Johansen Østsiden JFF 226

83 Morten Sangnes Gjøvik og Toten SF 226

84 Lasse Christiansen Sørumsand SF 220

85 Viggo Vannveien Mo JFF 204

86 Finn Alnæs Lillestrøm SFK 200

86 Morten Fossen SFK Acerina 200

88 Henning Sletten Asker JFF 198

89 Ole J. Johansen Askim JFF 194



90 Tony Boday Bærum SF 192

91 Thomas Skålevik Hurdal JFF 184

91 Kjell I. Rudshaug Mo JFF 184

93 Per M. Storbråten Mo JFF 180

94 Morten Jacobsen Hedrum JFF 178

95 Jon Ivar Oloussen Raufjøringen 164

96 Sten Jacobsen Groruddalen JFF 154

97 Jo Fjeld Eidskog Jff 152

98 Kay Andre Amundsen Drammen Sp.f. 148

99 Erik Bekken Ringerike SF 146

99 Cato Røenbakken Bærum SF 146





101 Runar Holmen Østsiden JFF 144

102 Ståle Hellenes Hedrum Jff 142

103 Magne Olav Sveen Gjøvik og Toten SF 140

104 Asgeir Sand Ullensaker JFF 138

105 Steinar Hagen Randsfjord SF 136

105 Roy Dahlen Eidsvoll Skog JFF 136

107 Rune Merli Hurdal JFF 130

107 Jan Vidar Livenhagen Mo JFF 130

109 Rune Larsen Eidsvoll Skog JFF 128

110 Johnny Braaten Ringerike SF 118

111 Knut Gullbekk Bærum SF 92

112 Terje Wangsholm Bergen JFF 84

113 Ronny Andersen Eidsvoll Skog JFF 82

114 Magnus Riksfjord Hedrum Jff 70

115 Christoffer Aalerud Gytegropa 68

116 Gjermund Seigerud Brandval JFF 56

116 Jan T. Tønsberg Eidsberg JFF 56

117 Anders Herland Eidsberg JFF 54

118 Hans K. Løken SFK Acerina 24

Damer senior:




1 Elin Asakskogen Bjerke JFF 968

2 Unni Leirud Raufjøringen 500

3 Kjersti Solli Raufjøringen 348

4 Tonje Hauger SFK Aserina 286

5 Turid Kjos Ringerike SF 260

6 Grete Stenberg Ringerike SF 212

7 Tove Nygårdseter Raufjøringen 194

8 May A. Østby Gjøvik/Toten SF 166

9 Toril Langerud Raufjøringen 164

10 May B. Leikåsen Hoff Vestre JFF 142

11 Halldis Ulsrudstuen Gjøvik/Toten SF 140

12 Berit Skaarud Ringerike SF 100

13 Solveig Ringstad Drammen SF 94






Herrer veteran:




1 Per A. Gulbrandsen Raufjøringen 1030

2 Arnfinn Solli Raufjøringen 730

3 Åge Rudshaug Mo JFF 692

4 Åge R. Nilsen Brandval JFF 688

5 Ole G. Ramstad Raufjøringen 590

6 Johan Johannessen Østsiden JFF 576

7 Erling Haugen Raufjøringen 550

8 Kåre Fredheim Toten JFF 494

9 Ingar Kristiansen Rakkestad JFF 486

10 Dag Kjelsaas Sørkedalen JFF 402

11 Erling Stubberød Siljan SF 378

12 Ola Sjøli Trysil SFK 370

13 Johan Bredesen Hoff Vestre JFF 360

14 Erlling Johnsrud Romedal/Vallset JFF 334

15 Astor Ottesen Gjøvik/Toten SF 292

15 Gunnvald Sæthre Siljan SF 292

17 Kjell Sundøen Hole JFF 272

18 Einar Nygård Kongsvinger JFF 258

19 Hans Holen Brandval JFF 254

20 Jan G. Oppegård Bærum SF 244

21 Helge Millerud Toten JFF 240

22 Gisle Haugen Trysil SFK 232

23 Odd Stensby AJFF Oslo 220

24 Terje Karlsen NJFF 200

25 Erik Andersen Oslo SF 194

26 Asbjørn Vangen Minnesund 182

27 Erik Aarstad Brandval JFF 176

28 Erik Stener Eidsvoll SJFF 158

29 Odd Arne Svendsrud Brandval JFF 146

30 Lars A. Blilie Gjøvik/Toten SF 112

31 Bjørn Skogset Udnes JFF 102

32 Svein Tyskerud Fet JFF 84

33 Alf Solberg Bjerke JFF 54




Damer veteran:




1 Astrid Bækken Romedal/Vallset JFF 1054

2 Mari Tyskerud Fet JFF 648

3 Gunda Bø Gulbrandsen Raufjøringen 474

4 Valborg Fjellvang Udnes JFF 394

5 Jorunn Bekkensten Udnes JFF 338

6 Marit Andersen AJFF Oslo 324

7 Anna Lindgren Romedal/Vallset JFF 252

8 Ruth M. Ramstad Raufjøringen 144





Eldre junior gutt:




Nr. Navn Klubb Vekt

1 Andreas Sangnes Gjøvik/Toten SF 648

2 Aleksander Dokk Gjøvik/Toten SF 630

3 Simen Andresen Bjerke JFF 162




Eldre junior jente:




1 Mari Næss Sollihøgda JFF 258




Junior-toppen:




1 Emma Dahlen Eidsvoll SJFF 836

2 Jørgen Langerud Raufjøringen 714

3 Siw Stachacz Ringerike SF 611

4 Raino Nabben Raufjøringen 322

5 John Espen Thoresen Raufjøringen 240

6 Raymond Bjørklund Årnes JFF 159

7 Ole Martin Negården Våler JFF 150

8 Kristian B. Vangen Røyken/Åros JFF 135

9 Camilla Kjelsaas Sørkedalen JFF 117

10 Marita Frøshaug 95




Barn-toppen:




1.Sindre Lundgren Romedal/Vallset JFF 156



Det siste bildet:Atle Wenger med en abbor på 720 gram.

vinnernannestad.jpg

likeforstart1.jpg

Kategori: